Jak rozliczyć dochody z pieniędzy zarobionych w internecie?

Po pierwsze nie jestem księgowym, więc zweryfikuj przedstawione przeze mnie informacje.

Najpewniejszym wg. mnie sposobem, jest napisanie zapytania do Ministerstwa Finansów z prośbą o interpretację indywidualną.

>> zapytanie wyślesz pod tym linkiem <<<

Wykonuje się ją poprzez formularz ORD-IN w wersji PDF lub interaktywnej. Należy opisać dokładnie stan faktyczny i precyzyjnie sformułować zapytanie. Aby wniosek został rozpatrzony, należy uiścić na jedno z kont Ministerstwa Finansów opłatę w wysokości 40 złotych. Na odpowiedź czeka się maksymalnie 3 miesiące.

Generalnie, aby rozliczyć dochody z zagranicznych programów, należy w Pit-36 w rubryce Inne źródła wpisać uzyskany dochód. Jeśli dochód przekroczył kwotę wolną od podatku, wtedy zapłacisz 18% podatku.

Lepiej jednak, zdobyć interpretację i udać się z nią do jakiegoś biura księgowego. Księgowa weźmie od Ciebie 50zł, i masz temat z głowy.

Jeśli Twoje dochody są wysokie, lub takie planujesz, polecam Ci zapoznać się z tematem założenia spółki LTD w UK. Oczywiście, by samemu się nie bawić w księgowość zatrudnij do tego odpowiednia firmę. Pamiętaj, by firma ta była wpisana w HMRC.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat założenia i prowadzenia firmy w UK, >>> kliknij tutaj <<<.

Jeśli współpracujesz z polskimi firmami, i nie masz zarejestrowanej działalności, to przyślą Ci one Pit-8c. Z którym najlepiej udać się do biura księgowego.

Taka jest moja rada. Skup się na zarabianiu, a sprawy księgowe powierz fachowcom, tak jak ja to zrobiłem.