Jak rozliczyć dochody z pieniędzy zarobionych w internecie?

Po pierwsze nie jestem księgowym, więc zweryfikuj przedstawione przeze mnie informacje.

Najpewniejszym wg. mnie sposobem, jest napisanie zapytania do Ministerstwa Finansów z prośbą o interpretację indywidualną.

>> zapytanie wyślesz pod tym linkiem <<<

Wykonuje się ją poprzez formularz ORD-IN w wersji PDF lub interaktywnej. Należy opisać dokładnie stan faktyczny i precyzyjnie sformułować zapytanie. Aby wniosek został rozpatrzony, należy uiścić na jedno z kont Ministerstwa Finansów opłatę w wysokości 40 złotych. Na odpowiedź czeka się maksymalnie 3 miesiące.

Generalnie, aby rozliczyć dochody z zagranicznych programów, należy w Pit-36 w rubryce Inne źródła wpisać uzyskany dochód. Jeśli dochód przekroczył kwotę wolną od podatku, wtedy zapłacisz 18% podatku.

Lepiej jednak, zdobyć interpretację i udać się z nią do jakiegoś biura księgowego. Księgowa weźmie od Ciebie 50zł, i masz temat z głowy.

Jeśli Twoje dochody są wysokie, lub takie planujesz, polecam Ci zapoznać się z tematem założenia spółki LTD w UK. Oczywiście, by samemu się nie bawić w księgowość zatrudnij do tego odpowiednia firmę. Pamiętaj, by firma ta była wpisana w HMRC.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat założenia i prowadzenia firmy w UK, >>> kliknij tutaj <<<.

Jeśli współpracujesz z polskimi firmami, i nie masz zarejestrowanej działalności, to przyślą Ci one Pit-8c. Z którym najlepiej udać się do biura księgowego.

Taka jest moja rada. Skup się na zarabianiu, a sprawy księgowe powierz fachowcom, tak jak ja to zrobiłem.

Podoba Ci się? Polub, udostępnij i zapisz się na listę!!!
Jak w 28 minut uruchomić swoją stronę internetową na Getall
Nawet Chuck Norris nie jest wstanie zgrać tej wiedzy na dyskietkę.

Zapisz się, a dostaniesz ode mnie informacje o moich webinarach, szkoleniach oraz biznesach. Abyś mógł również zarabiać co najmniej 10.000 zł miesięcznie.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Mich Investments Ltd, Unit 4E Enterprise Court, Farfield Park, Rotherham, England, S63 5DB, Company No. 09835924, adres e-mail:info(at)mielniczukmichal.pl. Twoje dane nie będą nikomu udostępniane. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności